برای اولین بار در پوهنتون پکتیا، آزمون جذب کادر علمی برگزار شد

pu_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۱۰:۴۳
e

برای اولین بار در پوهنتون پکتیا، آزمون جذب کادر علمی برگزار شد.

خوشبختانه، یک آزمون بست خالی کادر علمی بخش اگرانومی، پوهنځی زراعت پوهنتون پکتیا، روز دوشنبه، ۲۴ جوزا به شیوۀ شفاف و موفق برگزار شد. در این امتحان رئیس پوهنتون پکتیا پوهندوی دکتور سیدولی جلالزی، پوهنمل دکتور عبدالله احمدی معاون علمی، معاون امور محصلان نقیب الله ځاځی، اعضای کمیتۀ استخدام و ترفیعات علمی پوهنتون، رئیس پوهنځی مربوطه، آمر دیپارتمنت و اعضای هیأت تعین شدۀ ژوری یی امتحانات حضور داشتند.

در ابتدای جلسه رئیس پوهنتون دکتور سیدولی جلالزی، در سخنرانی خویش از این دستاورد و گام بزرگی که در جهت استاندارد سازی پوهنتون برداشته شده ابراز خوشی نمود. وی در سخنرانی خود توصیه های لازم و جدی را به شرکت کنندگان در مورد شفافیت آزمون ارائه داد. وی همچنین به داوطلبان اطمینان داد که با شفافیت در روند امتحان، پوهنتون پکتیا این اعتماد را بدست خواهد آورد که با سایر پوهنتون ها در جذب اعضای کادر علمی همکاری لازم انجام دهد، تا کار به اهل کار سپرده شده و افراد اهل به این بست ها استخدام گردد.

در قسمت دوم این نشست معاون علمی پوهنتون گفت كه در گذشته پوهنتون پكتیا دراین زمینه با مشكلات زیادی روبرو بود تا اینکه استخدام اعضای کادرعلمی سالها به طول می انجامید و امور پوهنتون نیز تاخیر می افتاد. پس از آن آقای احمدی بالای شیوۀ امتحان روشنی انداخت و به داوطلبان اطمینان داد كه امتحان و سایر امور استخدام با دقت و شفافیت لازم، با در نظر داشت کلیه لوایح وزارت تحصیلات عالی، انجام خواهد شد.

در پایان جلسه، روند آزمون داوطلبان با شفافیت کامل آغاز و با توجه به لایحۀ جذب اعضای کادر علمی تحصیلات عالی و طرزالعمل داخلی پوهنتون با موفقیت به پایان رسید.

این در حالی است که رهبری و کل تیم کاری پوهنتون پکتیا وعده داده اند که نتایج آزمون با شفافیت کامل اعلام می شود و کسی به عنوان عضوی کادر علمی گماشته می شود که زحمت کشیده است.

به امید یک افغانستان مرفه و سعادتمند.

د آباد، سر لوړي او سولیز افغانستان په هیله

اداره

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۳/۴ - ۱۳:۳۴
Background image

د ۱۴۰۱ کال، جوزا دریمه، پکتیا پوهنتون

د ۱۴۰۱ کال، جوزا دریمه، پکتیا پوهنتون پکتیا پــــوهنتون د ښــــــوونې او روزنــــې پوهنځي له لوري ددغه پوهنځي لومړي ټولګي محصلینو ته د ښه راغلاست غونډه وشوه. په جوړو شویو مراسمو کې٬ چې. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۳/۳ - ۱۰:۱۰
Background image

د ۱۴۰۱ کال، جوزا لومړۍ، پکتیا پوهنتون

د ۱۴۰۱ کال، جوزا لومړۍ، پکتیا پوهنتون پکتیا پوهنتون ته د ۱۴۰۰ کال کانکور له لارې بریالي شویو زده کړیالانو ته هره ورځ له ترتیب شوي مهال ویش سره سم په پوهنتون کې د محصل حقوق او مسؤلیت تر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۳/۳ - ۹:۳۸
Background image

د ۱۴۰۱ کال، ثور ۳۱ مه، پکتیا پوهنتون

د ۱۴۰۱ کال،  ثور ۳۱ مه، پکتیا پوهنتون
شنبه د افغانستان لپاره د یونیسف موسسې د پولیو برخې د عامه پوهاوي عمومي مسؤل ډاکټر شمشېر خان، د عامې روغتیا رئیس او د پکتیا پوهنتون رهبري په ګډه د. . .

BACK TO NEWS