سن نمی تواند جلوی تحصیل را بگیرد!

pu_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۲ - ۹:۴۶
old

سن نمی تواند جلوی تحصیل را بگیرد!

اسرارالدین ٦۲ ساله عالم دینی، در امتحان کانکور پوهنتون پکتیا شرکت کرد و می خواست به پوهنځی شرعیات راه پیدا کند، عزم او نشان داد که سن نمی تواند مانع تحصیل او شود.

وی در پاسخ به یک سٶال رادیو آزادی: "چرا اینقدر دیر به تحصیلات عالی رو آوردید؟ "ما در آن زمان از خود پوهنتون نداشتیم و من با مشکلاتی زیادی روبرو بودم، اما خدا را شکر اکنون بهترین پوهنتون را داریم و میتوانم به تحصیل خویش ادامه دهم.

یکی دیگر از آقایان غلام حضرت که 53 سال داشت و سال گذشته نیز در کانکور ثبت نام نموده بود ولی نمرات لازم را کسب نکرد، و به بار دوم امسال چانس خود را امتحان می کند. به طور خلاصه، عزم و اراده آنها به نسل جوان ما این پیام را می دهد تا بیاموزند و فرصت طلایی خود را از دست ندهند. همچنین و این به ما مبارزه علیه ناامیدی را آموزش می دهد. پیام ما به جوانان این است که فروتن باشند و از این بزرگان، که آرزوی تحصیل دارند، یاد بگیرند.

ما دعا می کنیم که آنها به این هدف برسند. پوهنتون پکتیا آغوش خود را به روی شما گشوده و از شما استقبال می کند.

چشم به راه دیدن افغانستان مجهز به دانش و خرد.

اداره

 

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۳ - ۱۸:۴۲
Background image

خبرتیا

خبرتیا!
د پکتیا پوهنــــتون، لوګر او پکتیکا لوړو زده کړو مؤسسو د لاندې ذکر شــــویو علمي خالي کادري بستونو د بهرنۍ ژبې ازموینه د راتلونکي دوشنبې په ورځ چې د تلې میاشتې له ۱۸ مې نېټې. . .

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۱۱:۴۱
Background image

د ۱۴۰۱ کال، تلې لومړۍ، پکتیا پوهنتون

د ۱۴۰۱ کال، تلې لومړۍ، پکتیا پوهنتون د لوړو زده کړو وزیر شیخ عبدالباقي حقاني پکتیا ته په خپل ســــفر کې د پکتیا پوهــــنتون له رئیـــــس پوهنمل عبیدالله اخندزاده، پوهنتون مرستیالانو،. . .

شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۶ - ۲۳:۵۰
Background image

د ۱۴۰۱ کال، وږي ۲۶ مه، پکتیا پوهنتون

د ۱۴۰۱ کال، وږي ۲۶ مه، پکتیا پوهنتون
د لـــوړو زده کــړو وزارت مرستیـــــال وزیر دوکتور لطف الله خیرخواه پکتیا پوهنتون ته په سفر  راغلی.
د یادونــې وړ دی، چې نوموړی به ددې څو ورځني سفر. . .

BACK TO NEWS